رییس دفتر موسیقی به «کیهان کلهر» تبریک گفت

موسیقی ما- «محمد اله‌یاری» -مدیر کل دفتر موسیقی- در پیامی دریافت جایزه معتبر جهانی وومکس ۲۰۱۹ را به استاد کیهان کلهر تبریک گفت.

 در متن پیام تبریک محمداله یاری چنین آمده است:

«هنرمند گرانمایه ، جناب آقاي كيهان كلهر

دريافت جايزه معتبر جهاني وومكس ٢٠١٩ مبارکتان باد.

نواختن و بسط هنر ايران زمين با دستان هنرمند آن فرهیخته گرانقدر در صحنه بين الملل ستودني و قابل تقدير است. جناب‌عالی  به عنوان سفير گفتمان هنر غني ايراني نقش مهمي در فراگيرنمودن پيام صلح و فرهنگ اصيل هموطنان خودا يفا مي‌كنيد. ضمن ابراز خرسندي و تبريك به مناسبت كسب اين جايگاه شايسته، براي شما و همه اهالي اين عرصه آرزوي توفيق روزافزون در معرفي و گسترش موسيقي ايراني و تجلي هرچه بيشتر ديپلماسي موسيقي كشور را دارم.»

«کیهان کلهر» همواره موردِ تحسین بسیاری از نشریاتِ خارجی و هم‌چنین هنرمندان داخلی بوده است، برای مثال «حسین علیزاده» درباره‌اش گفته است: «برخلاف کارهای عجیب و غریبی که دیگران با ساز کمانچه انجام می‌دهند آقای کلهر با تکنیک و حس شخصی خودشان موسیقی ایرانی را اجرا می‌کنند و لزوماً موسیقی سنتی یا دستگاهی نیست بلکه کمانچه ای است که تحت تأثیر فرهنگ و مناطق مختلفی که ساز کمانچه در آنجا رواج داشته نواخته می‌شود که بی‌تأثیر از آن مناطق نبوده و نیست. ایشان ساز کمانچه را با سبک و شیوه خودشان گسترش دادند موسیقی نواحی و موسیقی دستگاهی در سازشان نقش عمده دارد.» 

او به تازگی کنسرت‌های «شهر خاموش» را با تعدادی از برترین چهره‌های نوازندگی ایران اجرا کرده است. 

روتیتر: 
در پی دریافت جایزه معتبر جهانی وومکس ۲۰۱۹
عکس اصلی مطلب: 

دسته بندی مطلب:

خلاصه مطلب: 
موسیقی ما- «محمد اله‌یاری» -مدیر کل دفتر موسیقی- در پیامی دریافت جایزه معتبر جهانی وومکس ۲۰۱۹ را به استاد کیهان کلهر تبریک گفت.

Author: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *