هانا کامکار: بارمان را زمین گذاشتیم

موسیقی ما – همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» عصر روزگذشته در خانه موزه بتهوون برگزار شد؛ در این مراسم علاوه برآرش رئیسیان و هانا کامکار که کارگردانان اثر هستند، هنرمندانی چون بیژن کامکار، صدیق تعریف، صادق تعریف، نجمه تجدد، فرخ مظهری، عبدالنقی افشارنیا، قشنگ کامکار و … حضور داشتند.

این مستند دی ماه سال گذشته بعد از اکران در گروه «هنر و تجربه» توسط نشر موسیقی بتهوون منتشر شده بود، اما در مراسم روز گذشته «هانا کامکار» به این مساله اشاره کرد: «سال ۱۳۸۱ که تولید چاووش را با آرش رئیسیان آغاز کردیم فکر نمی کردیم ۱۷ سال طول بکشد تا نسخه فیزیکی ش به دستمان برسد ولی مجبور شدیم به این همه چشم انتظاری که امروز هجدهم امرداد در کنار عزیزان، خانواده و اسانید کانون چاووش در خانه موزه بتهوون با یاری بابک چمن آرا سختی این همه چشم به راهی شیرین شد. با انتشار نسخه فیزیکی چاووش بارمان را زمین گذاشتیم و پیش چشمانمان دیدیم که هر نسخه این مستند فیلم در دستان همراهانمان است و دلمان از این استقبال خوش شد. با وجود استقبال پسندیده‌ای  که از اکران فیلم شده بود باز هم امروز یاران و همراهان ما «چاووش از درآمد تا فرود» را همراهی کردند. در همین جا از همه عوامل برگزارکننده این آئین همنشینی تشکر می کنم.»

در ادامه‌ی این برنامه «آرش رئیسیان» گفت: «از سال ۱۳۸۱ که ایدۀ ساخت مستندی دربارۀ کانون چاووش شکل گرفت تا امروز که ۱۸ مرداد سال ۱۳۹۸ است موضوع این فیلم و حواشی آن بخشی جدا نا شدنی از زندگی من و هانا کامکار شده است. چه روزهای ضبط و گفت‌وگو با اساتید موسیقی، چه خبرهای خوب و بد، چه به سوگ نشستن درگذشت پرویز مشکاتیان و پس از او محمدرضا لطفی، چه بیماری محمدرضا شجریان، چه اتفاقات و تحولات اجتماعی هفده سال اخیر، چه روزهای خوش تدوین فیلم، چه روزهای دربه‌دری برای یافتن یک عکس ، یک سند یا یک تکه فیلم، چه روزهای بی وفایی دیدن‌ها و وفا دیدن‌ها ، چه روزهای پر هیجان اکران و گپ و گفت با چاووشیان، چه نقدهای تیز و تند و مایوس کننده و نقدهای انرژی بخش و منصفانه، چه اشک‌های شوق مخاطبین و حمایت‌ها و تحسین بزرگان اهل فرهنگ و هنر، و چه و چه و چه های دیگر ، و چه امروز که این اثر به‌دست کاردان و وجود دغدغه مند بابک چمن آرا منتشر شد تا برای همۀ علاقه مندان هنر و فرهنگ این سرزمین قابل دسترس باشد. کار ما با چاووش تمام شدنی نیست. او ما را رها نکرد و ما نیز او را رها نخواهیم کرد. تا کجا؟ تا کی ؟ نمی دانم.»

در نسخه نفیس اثر، کتابی صد صفحه‌ای که جلدش با استفاده از تصویر کاست‌های چاوش طراحی شده است؛ وجود دارد. در این کتاب یادداشت کارگردان و نقدهایی درباره این فیلم گنجانده شده که به زبان انگلیسی و فرانسه نیز ترجمه شده است.

این مستند ابتدا به شکلِ خصوصی برای تعدادی از اعضای گروه به نمایش درآمد؛ همچنین در آغازِ اکرانِ خود در گروه هنر و تجربه مراسمِ گشایشی در سینما «چارسو» داشت که گزارش ویدیویی آن را می‌توانید در سایت موسیقی ما ببینید. 

روز گذشته در مراسم همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» علاقمندان و دوستداران هنر پس از خرید نسخه های نفیس و معمولی مستند «چاووش از درآمد تا فرود» با هنرمندان و اعضای چاووش عکس یادگاری گرفتند و نسخه های خود را توسط آنها به امضا رساندند.

 

روتیتر: 
همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» در خانه موزه بتهوون برگزار شد
عکس اصلی مطلب: 
عکس های ضمیمه خبر: 

دسته بندی مطلب:

خلاصه مطلب: 
موسیقی ما – همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» عصر روزگذشته در خانه موزه بتهوون برگزار شد؛ در این مراسم علاوه برآرش رئیسیان و هانا کامکار که کارگردانان اثر هستند، هنرمندانی چون بیژن کامکار، صدیق تعریف، صادق تعریف، نجمه تجدد، فرخ مظهری، عبدالنقی افشارنیا، قشنگ کامکار و … حضور داشتند.

Author: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *